Моят първи микронидълинг: Подробно ревю и полезна информация

Кожата винаги е била важна част от грижата за външния ми вид, но доскоро не се бях подлагала на интензивни процедури като микронидълинг. След дълго проучване реших да направя първата си сесия, а в тази статия ще споделя личния си опит, резултатите и полезни съвети за тези, които обмислят тази процедура.

Какво е микронидълинг?

Микронидълингът е минимално инвазивна естетична процедура, при която с помощта на дермапен или дермаролер върху кожата се създават множество микроубождания. Това стимулира естествения процес на регенерация, производство на колаген и еластин. В резултат кожата става по-гладка, по-стегната и с по-малко видими несъвършенства.

Прочети повече още от Мария тук: Мария Стефанова: Биомикронидълингът е безопасен, без странични ефекти и с доказани резултати

Защо реших да опитам?

Основната ми мотивация беше желанието да подобря текстурата на кожата, да намаля фините линии и да изравня тена си. Освен това избрах микронидълинг заради ползите му при кожа с белези от акне. За процедурата се доверих на медицинския козметик Мария Стефанова в AP Luxury Aesthetic Center (може да ги откриете още във Faceboom и Instagram).

Подготовка за процедурата

Преди да се подложа на микронидълинг, направих няколко важни стъпки:

  1. Консултация със специалист – Мария ми обясни какво да очаквам, каква е препоръчителната честота на процедурите и как да се грижа за кожата след това. Също така направихме и анализ на кожата на Aisia Skin Analyzer.
  2. Избягване на активни съставки – В седмицата преди процедурата спрях да използвам ретинол, киселини и други агресивни съставки, които могат да направят кожата по-чувствителна.
  3. Хидратация – Пиех повече вода и използвах овлажняващи и успокояващи кремове (в моя случай серията P. Calm от kbeauty – измивен крем, тонер и крем), за да се уверя, че кожата ми е добре подготвена.

Как протече процедурата?

  1. Почистване и обезболяване – Кожата ми беше старателно почистена.
  2. Самата процедура – С дермапен (устройство с множество микроигли) бяха направени контролирани убождания по лицето ми. На меките части на лицето не усещах нищо, леко гъделичкане усещах на местата, които са по-близо до костните зони като челото. Усещането беше дори приятно (за мен), не болезнено.
  3. Използваните продукти – За моята процедура използвахме ампулата Glow на Suiselle, която има подхранващо и озаряващо действие.
  4. Следпроцедурна грижа – Веднага след процедурата кожата ми беше зачервена, усещах я леко пареща, но това е напълно нормално. След това ми направиха хидрофилна маска на Estemax с лавандула, която има силно успокояващо действие. След като я премахнахме зачервяването почти напълно беше изчезнало, а от паренето нямаше и следа. Кожата изглеждаше някак „сочна“!

Какво представлява хидрофилната маска?

Има алгинатна консистенция с екстракт и цветове от лавандула, както и алантоин, пантенол и хиалурон. Маската действа изключително успокояващо след инвазивни процедури и възпалителни процеси. Тя улавя водните молекули и ги импрегнира в кожата, след което се гумира, за да не дехидратира и да запази вложените активни съставки в епидермиса. Това са едни от най-добрите маски в световен мащаб, използвани при много инвазивни и специфични процедури!

Интересен факт: Микронидълинг за скалп

Освен за лицето, съществува и микронидълинг за скалп, който се използва за стимулиране на растежа на косата. Процедурата работи чрез активиране на кръвообращението в скалпа и подпомагане на усвояването на специални серуми за укрепване на космените фоликули. Това е ефективен метод за хора, които се борят с оредяване или косопад.

Полезни съвети за грижа след процедурата

  1. Избягвайте слънцето – Задължително използвайте SPF50, тъй като кожата е по-чувствителна.
  2. Не използвайте агресивни продукти – В първите дни след процедурата избягвайте киселини, ретинол и ексфолианти. Имайте предвид, че процесът по обновяване на кожата, (който се опитваме да постигнем с киселините и ретиноидите) е силно засилен в този период и няма нужда от допълнителна стимулация. След няколко дни до седмица може да възвърнете стандартната си рутина.
  3. Интензивна хидратация – Използвайте хидратиращи серуми с хиалуронова киселина и успокояващи кремове.
  4. Не докосвайте лицето – Избягвайте грим поне 24 часа и не пипайте кожата, за да предотвратите инфекции.
  5. Антисептична грижа – Един от продуктите, който козметикът ми препоръча и веднага си купих, беше Clinisept+ Skin Spray – антисептичен спрей, който подпомага бързото възстановяване на кожата. Това е антисептична грижа с хипохлорна вода, която съдържа стабилизирана молекула на хипохлорид. Този продукт дезинфекцира и успокоява кожата, може да се използва върху грим, при раздразнения, акне, алергични реакции, при деца и дори в отворени рани. Подходящ е и за професии, изложени на повече замърсявания.

Заключение

Моят първи микронидълинг беше положително преживяване, което бих повторила. Процедурата има реални ползи за кожата, но изисква търпение и подходяща следпроцедурна грижа. Ако търсите начин да освежите тена си, да намалите белезите и да подобрите текстурата на кожата, определено бих препоръчала да опитате!

Ако имате въпроси или вече сте пробвали микронидълинг, споделете в коментарите – ще се радвам да чуя и вашите впечатления!

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Scroll to Top

Discover more from Забъркай се!

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading