Разликата между бустери и серуми

Написано от: Дезире Стордал

В тази статия:

  • Какви са ползите от бустерите?
  • Какво прави серумът за вашето лице?
  • Как да добавите бустер или серум към вашата рутина?
  • Бустерът или серумът заместват ли нощния ви крем?

На пръв поглед може да си помислите, че серумите и бустерите са по същество един и същи тип продукт с малки разлики. Въпреки това, нюансите между двете са тези, които правят цялата разлика и може да доведат до това, че единият е по-подходящ за определен тип кожа и проблем в сравнение с другия.

Въпреки че серумите и бустерите са различни, имайте предвид, че различните козметични компании за грижа за кожата може да интерпретират или формулират своите бустери и серуми по различен начин. Продуктовите категории в козметичната индустрия рядко са универсални.

Сега нека да разгледаме разликите и предимствата и на двете, както и как да ги внедрите безпроблемно в рутината си.

Какви са ползите от бустерите?

Бустерите съдържат силни концентрации на основна съставка за кожата или смес от специфична група съставки, при които подобните структури на всяка съставка се комбинират, за да подобрят резултатите.

Високите концентрации на мощната съставка могат да доведат до невероятни резултати за кожата, но дори тези брилянтни съставки все още се нуждаят от подкрепа. Ето защо ще откриете други полезни съставки (като антиоксиданти, подхранващи и възстановяващи кожата съставки) в бустер формулите.

Всеки бустер е проектиран да бъде силно ефективен, но лек и лесно да се наслагва с другите продукти, които използвате. Бустери могат да се прилагат самостоятелно като отделна стъпка или смесени с вашите овлажнители или серуми без SPF. Могат да се използват и около очите, със или без отделен продукт за околоочната зона и, разбира се, на шията.

Поддържането на дългосрочна връзка с тези неразделни съставки е начинът, по който извличате най-много ползи. Всеки ден трябва да помагате на кожата си да прави това, което вече не може да прави сама – това е мястото, където бустерите превъзхождат благодарение на прицизния си фокус.

Какво прави серумът за вашето лице?

Серумите работят в хармония с вашия крем и други продукти за грижа за кожата, като предоставят усъвършенствана смес от биоактивни антиоксиданти, подхранващи и възстановяващи кожата съставки с подобно тегло.

Това, което прави серумите уникални, са техните балансирани концентрации на критичните, поддържащи съставки, от които кожата се нуждае, за да бъде здрава, да се възстановява допълнително и да се предпазва от бъдещи увреждания. Това е концентрацията на няколко биоактивни съставки, които разделят серума от крема, тъй като не всичко, от което кожата ви се нуждае, може да бъде включено в този тип продукт.

Серумите имат отличителни текстури, подходящи за различни типове кожа. Те варират от леки, течни формули за нормална към мазна или комбинирана кожа до по-омекотяващи, копринени текстури за нормална към суха кожа.

Няма нито един „най-добър“ серум, така че изберете вашия въз основа на вашия тип кожа и проблеми. Без значение колко добре е формулиран серумът, ако не е съвместим с вашия тип кожа, в крайна сметка няма да харесате резултатите и няма да се придържате към него.

Как да добавите бустер или серум към вашата рутинна грижа за кожата?

Бустерите и серумите са направени да бъдат универсални! Те могат да се използват в различни комбинации веднъж или два пъти на ден или да се използват в различни дни. Можете дори да приложите един или повече сутрин и различни през нощта. Наистина няма единствен правилен начин; всичко е адаптивно, докато развивате метода и честотата на приложение, които установите, че работят най-добре за вас.

Рутината по-долу е пример стъпка по стъпка за това как бихте могли да добавите един или повече от тези продукти към вашите сутрешни и вечерни процедури за грижа за кожата. Просто се уверете, че слънцезащитният крем е последната ви стъпка в грижата за кожата всяка сутрин.

Сутрин и вечер:

Стъпка 1: Почистващо средство

Стъпка 2: Тонер

Стъпка 3: AHA или BHA ексфолиант

Стъпка 4: Бустер

Стъпка 5: Серум

Стъпка 6: Овлажнител (За деня се уверете, че е с SPF 30 или по-висок. За нощта използвайте овлажнител, който не съдържа слънцезащитен фактор.)

Стъпка 7 (следобед): Околоочен крем, ако желаете

Бустерът или серумът заместват нощния ви овлажнител?

Може би. За някои хора, особено тези с мазна до комбинирана кожа, бустерът или серумът могат да работят добре сами по себе си или когато се нанасят един върху друг без отделна стъпка за овлажняване. Бустерите и серумите съдържат леки хидратиращи съставки, от които се нуждаят дори тези с мазна или леко суха кожа. Всеки от тях е подходящ и за кожа, склонна към обриви – да, дори бустерът на маслена основа може да бъде много полезен за тези, които се борят с акне и суха кожа.

Източници и препратки към тази информация:

https://www.paulaschoice.com/skin-care-advice/boosters/difference-between-boosters-and-serums

Serum or booster: What is the difference between them & how do we use them?

1. Journal of Drugs in Dermatology, март 2019 г., страници 290-295

2. Journal of Cosmetic Dermatology, септември 2012 г., страници 207-212

Ако искаш да получаваш 1 път месечно newsletter със месечните ми статии и ревюта на продукти, напиши имейла си в КОНТАКТИ със съобщение NEWSLETTER.

1 thought on “Разликата между бустери и серуми”

  1. Pingback: EVENSWISS Бустер за лице и тяло 20 ml - Review - Забъркай се!

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Scroll to Top

Discover more from Забъркай се!

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading